0 0
کیک ماکارونی و پنیر

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

مواد لازم

انتخاب تعداد نفر:
3 پیمانه پنیر رنده شده
500 گرم ماکارونی فرمی
300 گرم کالباس بیکین دودی
1/2 پیمانه پیاز
2 پیمانه خامه
1/3 پیمانه آرد
1 پیمانه کره
5 عدد تخم مرغ
به مقدار کافی نمک و فلفل

کیک ماکارونی و پنیر

استفاده از پنیر پیتزا و کره مانی ماس

کشور:
  • 45 دقیقه
  • برای 3 نفر
  • متوسط

Ingredients

دستور پخت

Share

ابتدا ماکارونی را بپزید. قابلمه‌ای پر از آب را با قدری نمک و روغن بجوشانید و ماکارونی فرمی را طبق دستور نوشته شده روی بسته بندی بپزید.

( بازدید کل : 681 , بازدید روز: 1 )

مراحل

1
انجام شد

ابتدا ماکارونی را بپزید. قابلمه‌ای پر از آب را با قدری نمک و روغن بجوشانید و ماکارونی فرمی را طبق دستور نوشته شده روی بسته بندی بپزید.

2
انجام شد

پنیر را داخل کاسه بزرگی رنده کنید. تابه‌ای را روی گاز بگذارید تا داغ شود. همین طور که تابه داغ می‌شود کمی کره داخل آن بریزید. وقتی کره ذوب شد کالباس‌ بیکن و پیاز خرد شده را داخل تابه بچینید (کالباس را هم خرد کنید). بیکن و پیاز را حدود ۱۵ دقیقه تفت بدهید تا پیاز نرم و طلایی رنگ شود. در این مرحله فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

3
انجام شد

حال باید سس پنیر را تهیه کنید. قالب کره را داخل شیرجوشی قرار دهید و بگذارید روی حرارت ملایم ذوب شود. آرد را به تدریج روی کره ذوب شده الک کنید. سپس خامه را اضافه کنید و با همزن دستی مواد را هم بزنید. به تدریج پنیر رنده شده را اضافه کنید و همزمان با دست دیگرتان هم بزنید. وقتی همه پنیر اضافه شد سس آماده است. سس پنیر را روی ماکارونی پخته و آبکش شده بریزید، فقط ۱/۲ پیمانه از سس را نگه دارید و بگذارید داخل شیرجوش باقی بماند (بعداً به عنوان روکش کیک استفاده می‌شود).

4
انجام شد

حال پیاز و بیکن سرخ شده را به ماکارونی اضافه کنید. قدری هم نمک و فلفل بپاشید و هم بزنید. قبل از اضافه کردن تخم مرغ ۵ دقیقه صبر کنید تا ماکارونی و پنیر خنک شود. اگر تخم مرغ را به پنیر داغ اضافه کنید بلافاصله داخل آن سفت می‌شود و بعداً کیک خودش را نمی‌گیرد. تخم مرغ‌ها را در کاسه دیگری بشکنید و خوب هم بزنید. وقتی مخلوط ماکارونی و پنیر خنک شد، تخم مرغ‌های همزده را به آن اضافه کنید.

5
انجام شد

خوب کف قالب مورد نظر را با کره چرب کنید و بعد هم آرد بپاشید. مخلوط ماکارونی و پنیر را داخل قالب بریزید و به آرامی آن را فشار بدهید تا کمی فشرده شود. حال آن را ۳۵–۴۵ دقیقه در فر قرار دهید تا کاملاً پخته و طلایی رنگ شود. می‌توانید یکی دو دقیقه آخر شعله روی فر را روشن کنید تا روی کیک ماکارونی و پنیر هم طلایی شود.

6
انجام شد

۱۵ دقیقه صبر کنید قالب خنک شود سپس کیک را در ظرف مورد نظر برگردانید. برای سرو، ۱/۲ پیمانه سس پنیر باقیمانده را مجدداً گرم کنید و روی کیک بریزید.

مانی چف

قبلی
کیک ژله ای توت فرنگی
بعدی
پاستا راویولی
previous
کیک ژله ای توت فرنگی
next
پاستا راویولی

One Comment Hide Comments

Add Your Comment