0 0
ته چین گوشت

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

مواد لازم

انتخاب تعداد نفر:
100 گرم گوشت سردست گوسفند بی استخوان
20 گرم برگه زردآلو
10 گرم زرشک
10 گرم خلال بادام
10 گرم خلال پسته
100 گرم برنج ایرانی
50 گرم پیاز
100 گرم ماست
50 گرم کره
0.25 قاشق چایخوری زردچوبه
15 میلی لیتر زعفران
15 میلی لیتر روغن

ته چین گوشت

کشور:
  • 20 دقیقه
  • برای 4 نفر
  • متوسط

Ingredients

دستور پخت

Share

برگه زردآلو را رشته ای خرد کنید.پیاز را مکعبی ریز خرد کنید.برنج را شسته و به مدت دو ساعت در آب جوش و دو قاشق سوپخوری نمک خیس کنید.

( بازدید کل : 1,713 , بازدید روز: 1 )

مراحل

1
انجام شد

برگه زردآلو را رشته ای خرد کنید.پیاز را مکعبی ریز خرد کنید.برنج را شسته و به مدت دو ساعت در آب جوش و دو قاشق سوپخوری نمک خیس کنید.

2
انجام شد

قابلمه ای حاوی مقداری روغن را روی حرارت متوسط قرار دهید و سپس پیاز و زردچوبه را در آن تفت دهید تا پیاز شفاف شود و بوی خامی زردچوبه از بین برود، گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت طلایی شود سپس مقداری آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید دو ساعت روی حرارت متوسط بماند.. در اواخر پخت گوشت مقداری نمک به گوشت اضافه کنید. مقداری از آب گوشت را برای ته چین نگه دارید.

3
انجام شد

گوشت پخته را ریش ریش کرده. در تابه ای مقداری روغن را داغ کنید سپس برگه زردآلو و گوشت را اضافه کرده و تفت دهید تا رنگ برگه ها تغییر کند سپس خلال بادام و پسته و زرشک را اضافه کنید و یک دقیقه دیگر تفت دهید و از روی حرارت بردارید.

4
انجام شد

آب برنج خیس شده را خالی کنید و برنج را درقابلمه ای حاوی آب جوش ریخته، اجازه دهید بجوشد تا حجم برنج زیاد شود ولی خط وسط دانه های برنج باز نشود سپس برنج را آبکش کنید.فر را روی 180 درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

5
انجام شد

در کاسه ای ماست و زعفران و کره آب شده ، به ازای هر نفر یک عدد زرده تخم مرغ ، 1.4 پیمانه آب گوشت به ازای هر نفر و به میزان دلخواه نمک را مخلوط کرده سپس برنج آبکش شده را اضافه کنید و مخلوط کنید تا مایه ته چین یکدست شود.

6
انجام شد

داخل قالب مورد نظرتان را چرب کرده سپس نیمی از مایه برنجی را داخل ظرف ریخته و با پشت قاشق سطح آنرا صاف کنید سپس تمام مایه گوشتی را در قالب ریخته و روی انرا صاف کنید سپس باقیمانده مایه برنجی را ریخته و روی آنرا صاف کنید و قالب را به مدت 35-45 دقیقه در فر قرا دهید تا دیواره های ته چیت از قالب جدا شده و طلایی شود. سپس ته چین را از قالب بیرون آورده و سرو کنید.نوش جان

مانی چف

قبلی
پای هلو
بعدی
مرصع پلو
previous
پای هلو
next
مرصع پلو