0 0
بیف استراگانوف

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

مواد لازم

انتخاب تعداد نفر:
100 گرم راسته گوساله
50 گرم خامه صبحانه
1 قاشق سوپخوری آردنول
100 میلی لیتر شیر
200 گرم سیب زمینی
7.5 گرم کره
0.5 عدد پیاز
2 عدد برگ بو
100 گرم قارچ
30 میلی لیتر روغن
به مقدار لازم نمک
به مقدار لازم فلفل سیاه

بیف استراگانوف

استفاده از شیر مانی ماس

  • 30 دقیقه
  • برای 4 نفر
  • متوسط

Ingredients

دستور پخت

Share

آماده سازی مواد اولیه مواد اولیه را بشویید و خشک کنید.

( بازدید کل : 895 , بازدید روز: 1 )

مراحل

1
انجام شد

آماده سازی مواد اولیه مواد اولیه را بشویید و خشک کنید.

2
انجام شد

سیب‌زمینی‌ها را پوست گرفته و خلالی نازک خردکنید. گوشت را به‌صورت نوارهای 1 در 3 سانتیمتر خردکنید.قارچ را اسلایسی خردکنید.

3
انجام شد

سرخ کردن سیب‌زمینی تابه ترجیحاً نچسب را روی حرارت بالا قرار داده و 3/2 روغن را در تابه بریزید تا داغ شود.سیب‌زمینی‌ها را درون روغن داغ سرخ‌کنید.

4
انجام شد

پخت بیف :در زمان سرخ شدن سیب‌زمینی‌ها در تابه‌ای دیگر باقیمانده روغن را ریخته و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود.گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا بپزد و رنگ آن قهوه‌ای شود.به میزان دلخواه نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید. قارچ را به مخلوط بیف اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ قارچ طلایی شود.

5
انجام شد

آماده سازی سس:پیاز را پوست کنده و از وسط به دونیم تقسیم کنید. با نوک چاقو روی پوست خارجی پیاز چهار شیار ایجاد کنید و در هرکدام یک عدد برگ بو فروکنید و میخکها را نیز در پیاز فروکنید در قابلمه ای برروی شعله کم شیر را ریخته پیاز را در آن قرار دهید تا دور شیر در قابلمه حباب ایجاد شود .در این حین تابه ای را روی حرارت پایین قرار دهید.کره را در تابه آب کنید. آرد را اضافه کرده و مدام تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود ولی تغییر رنگ ندهد.سپس پیاز را از قابلمه خارج کرده و شیر را به آرد با آرامی اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط یکدست شود و غلیظ شود.

6
انجام شد

در آخر که سس را از روی حرارت برداشتید به‌دلخواه می‌توانید خامه را اضافه کنید. برای سرو غذا می‌توانید سس و مخلوط بیف را باهم ترکیب کنید یا اینکه سس را در ظرف سرو روی بیف ریخته و با سیب‌زمینی تزیین کنید.

مانی چف

قبلی
بورک ترکی
بعدی
ترشه شامی
previous
بورک ترکی
next
ترشه شامی