پنیر پروبیوتیک
پنیر پروبیوتیک

تولید محصول جدید – پنیر پروبیوتیک  وزن 270 گرم در سال 1400

پـــروبـیـوتـیک ، موجودات ریـز ، زنده و فـعال مـیـکروسـکوپی هـستند که خـوردن آن ها ، باعث تغییر میکروبیوم دســتگاه گوارشی ما در جهت سلامتی بیشتر می شود. بــیــشــتـر اوقـــات به آن هــا بــاکـتـری هــای مـفـیـد روده هــم می گوییم . وجـــود ایـن بـاکتری های مفید ، از رشـد و تـکــثیر باکتری های بیماری زا جلوگیری می کند و باعث گوارش بهتر غذا و کمک به کارکرد سیستم ایمنی بدن می شود .

یکی از خاصیت های این نوع از محصول ها ، کاهش عوارض عـدم تـحـمل لاکتوز اسـت یعنی افـرادی که نسبت به لاکتوز مـوجود در شــیر حــسـاسـیـت دارند و با خــوردن شــیر نــفـخ می کنند ، می توانند با خـیال راحت و بدون نگرانی ، محصول های پروبیوتیک را مصرف کنند.

فواید : تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن / کاهش عوارض عدم تحمل لاکتوز / ضد سرطان و کاهش خطر ابتلا به سرطان / بهبود و کاهش علائم سندروم روده  تحریک پذیر (اسهال یا یبوست ) / پیشگیری و درمان اسهال ناشی از عفونت ها یا آنتی بیوتیک ها / کاهش التهاب و آلرژی ها / بهبود خُلق و کاهش اضطراب

نظری ثبت نشده است

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

We are using cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our Privacy Policy.
Homeدسته بندی هاAccount
Search